Yazan:beyazesya / Beyaz Eşya Servisi / 0 Yorum

Beyaz Eşya Servisi

Beyaz eşya servisi İstanbul olarak tüm markaların model ayırt etmeksizin garantili olarak teknik servis hizmetini vermekteyiz. Beyaz eşya servisi ihtiyaçlarınızda hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz. Beyaz eşya servisi olarak profesyenol kadromuzla buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kurutma makinesi bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.

Beyaz Eşya Servisi Nedir?

 Beyaz eşya servisi olarak bu konuda ki düşüncemiz günümüzde her evde olması gereken, hayatı kolaylaştıran ürünler toplamına beyaz eşya denilmektedir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra sanayinin gelişmesi ile insanlar yüksek refah seviyesinde yaşamak istemektedir.

Kişilerin temel ihtiyaçlarını hemen sağlayacak makine üretimi sanayinin gelişmesi ile mümkün olmaktadır. Böylece hızlı bir şekilde makineler üretilmiş ve temel ihtiyaçlar hızlı ve kolay şekilde karşılanmıştır. Beyaz eşya kategorisinde hangi malzemeler bulunmaktadır? Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, kurutma makinesi, derin dondurucu, set üstü ocak, aspiratör, ütüler, ısıtıcılar ve soğutucular şeklinde sıralanabilmektedir. Beyaz eşya kullanım sayısı gelişmişlik düzeyini gösterir. Gelişmiş toplumlarda çok fazla beyaz eşya kullanılırken az gelişmiş ya da gelişmekte olan toplumlar daha az beyaz eşya kullanır.

beyaz-esya-servisi-istanbul

Beyaz eşyalar ilk ortaya çıktığında renk olarak beyaz üretilmekteydi. Ancak teknolojinin gelişmesi ile temel ihtiyaç makinelerinin renkleri isteğe göre şekillenmektedir. Gri, siyah, kırmızı gibi farklı beyaz eşyalar da üretilmektedir. Dekorasyona uyum sağlayan renkler seçilerek ortamda bütünlük yaratılır ve ihtiyaç duyulan makineler rahatlıkla kullanılmaktadır.

Beyaz Eşya Servisi Yapılan Ürünler Nelerdir?

Ev eşyaları ürünler öncelikle beyaz renkte üretilmiş ve oldukça fazla kullanılmıştır. Kişilerin temel ihtiyaçlarını kolaylıkla yapabilmek için makinelere ihtiyaç duyulmuştur. Bu makineler zamanla artmakta ve işleri büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Beyaz eşya ürünleri şunlardır:

 • Buzdolabı
 • Çamaşır makinesi
 • Bulaşık Makinesi
 • Kurutma makinesi
 • Derin Dondurucu
 • Isıtıcı
 • Soğutucular
 • Ütü
 • Vantilatör
 • Ocak
 • Aspiratör
 • Davlumbaz

Bu tarz ürünler beyaz eşya kategorisine girmektedir. İhtiyaca göre hacimleri değişmektedir. Her evde ya da iş yerinde ihtiyaç duyulacak ürünler olduğu için kapasite de farklı olacaktır. Çok fazla birey bulunan mekanlarda daha hacimli çamaşır ya da buzdolabı seçilirken daha az kişi olan ya da alanı dar olan yerlerde daha küçük hacimli makineler tercih edilmektedir. General electric buzdolabı servisi için lütfen bize ulaşın.

 

Beyaz Eşya Servisi Grubuna Dâhil Olmayan Ürünler Nelerdir?

Ankastre ya da mutfak araç gereçleri beyaz eşya grubuna dâhil değildir. Mikser, kek kalıpları, robot gibi mutfak malzemeleri beyaz eşya içinde yer almaz. Aynı zamanda klima, televizyon ve süpürgeler de bu grup içinde değildir.

 

Beyaz eşyalar temizlik ve ısının korunmasını sağlayan eşyalar olarak tanımlanabilir. Fırın da beyaz eşyalar kategorisinde yer almaktadır.

 

Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşya alırken öncelikle performans, hacim, elektrik tüketimi ve ölçülere uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Böylece kişiler evlerine uygun beyaz eşyaları seçerken ürün modellerini aza indirerek hızlı ve kaliteli ürünler alabilmektedir.

Her evde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ocak gibi temel ihtiyaçlar bulunmaktadır. Beyaz eşyaları alırken inox teknoloji içeren ürünler tercih etmek ilerleyen dönemde paslanma sorunun yaşanmasını engeller. Teknoloji eşyaların iyileştirilmesi için kullanıldığı için ürünlere farklı özellikler eklenmektedir.

Beyaz eşyanın kapasitesi önceden belirlenmelidir. Örneğin çok sayıda bireyin bulunduğu alana buzdolabı alınıyorsa geniş kapasiteli, soğutma özelliğinin yüksek olduğu ürünler tercih edilmelidir. Ofis ya da az kişinin olduğu alanlarda ise daha az kapasiteli dondurucu seçilebilir.

Beyaz eşyanın hızlı bir şekilde kişilere ulaşması ve kurulumunun yapılması gerekir. Böylece kişiler mağdur olmadan hızlı şekilde eşyaları kullanabilmektedir. Aynı zamanda eşyaların garantileri olmalıdır. Belirtilen süre zarfında beyaz eşyalarda herhangi bir sorun yaşanırsa beyaz eşya servisi ile irtibata geçerek arıza giderilir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda garanti belgesi bitse bile ürün alınan markalar tarafından servis hizmeti sağlanmaktadır.

Çamaşır makinesi alınması gerektiğinde yıkama kapasitesi, kg ağırlığı önemlidir. Yorgan gibi büyük ürünler yıkanacaksa en az 10 kg taşıyabilen makineler alınmalıdır. Farklı program seçenekleri ile her çamaşır kalitesine uygun şekilde yıkanmaktadır. Ayrıca çalışan ve vakitlerini verimli şekilde geçirmek isteyen bireyler son zamanlarda kurutmalı çamaşır makinelerine yönelmişlerdir. Bu tarz makineler hem çamaşırı narin bir şekilde yıkar hem de sonrasında kumaş kalitesine uygun şekilde hemen kurutur. Böylece kişiler çamaşır asmak ve tekrar toplayıp yerleştirmek zorunda kalmaz.

Bulaşık makinesi alırken tek sepet özelliği bulunan makinelere ve çift sepet bulunan seçeneklere bakarak uygun ürün seçilmelidir. Kaç kişilik alanda kullanılacağı, sürekli bulaşık çıkıp çıkmaması ve güzel temizleyen ürünleri seçmek gerekir. Bu yüzden önceden performans yorumları, elektrik ve su tasarrufu sağlayan bulaşık makineleri seçmek gerekir.

Beyaz eşyaların kullanılacak alana uygun olması önemlidir. Örneğin buzdolabı için ayrılan alanlarda çok büyük buzdolabı almak işleri zorlaştıracaktır. Alanı ölçtükten sonra uyan beyaz eşyalar almak gerekir. Hem kurutma hem de çamaşır makinesi için ayrı alanlar yoksa kurutmalı çamaşır makineleri seçilerek alandan tasarruf edilebilir. Beyaz eşyaların alan uygun olması, işlevsel ve estetik olması kullanımı kolaylaştırır.

Beyaz eşya servisi yapılan beyaz eşyaların elektrik ya da su tasarrufu sağlaması önemlidir. A ya da A+ ürünler tasarruf sağladığını göstermektedir. Özellikle devamlı çalışan derin dondurucu, buzdolabı gibi ürünlerde A ya da A+ ürünler tercih edilmelidir. Yüksek fiyatta beyaz eşyalar tasarruf sağlayabileceği gibi orta bütçeli ancak kaliteli ürünler almak da mümkündür. Bu yüzden ihtiyaca ve bütçeye odaklı ürünler kullanmak daha avantajlı olacaktır.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir