Yazan:beyazesya / Petek Temizliği / 0 Yorum

Ataşehir Petek Temizleme

Ataşehir Petek Temizleme 

Ataşehir Petek Temizleme işlemleri Kış aylarında peteklerinizin yarı ısınıp yarı ısınmaması , faturanızın yüksek gelmesi yaşadığımız en büyük sorunlardan biri. Bu sorunlarla karşılaşmamak için petek temizliğini aksatmadan yapmanız gerekir.

Petekler, kombide ısıtılan şebeke suyunun dağıtılması ile yaşam alanlarına sıcaklık sağlayan sistemin önemli bir parçasıdır. Bu sistemin temeli ısınan suyun eşit bir şekilde ısı kaybetmeden tüm peteklere dağılmasıdır. Böylece odaların tümü ısınır. Ancak sistemde kullanılan suyun kireçli, çamurlu vs olması peteklerin kirlenmesine tortuların ulaşmasına sebep olur. Bu tortular peteklerin ısıyı yeteri kadar dağıtmamasına sebep olur. Ataşehir Petek Temizleme firması olarak uzman ekibimizce bu sorunların oluşmasını engelleriz.

 

Bildiğiniz üzere peteklerin içersinde su sürekli devir daim yapar ve zamanla peteklerinizin içersinde tortular ve kireçler oluşur. Bu torular ve kireçler peteğinizin iyi ısınmaması, petek içindeki su dolaşımını zorlaştırması gibi sorunlara sebep olur. Zamanla peteklerinizde performans eksikliğine, faturanızda artışa neden olur. Biz Ataşehir Petek Temizleme firması olarak uzman ekibimizle birlikte peteklerinizi temizleyip tasarruf etmeninizi sağlar ve bu gibi sorunlarla karşılaşmanızı engelleriz.

Ataşehir Kalorifer Petekleri Neden Temizlenmeli? 

Belirli sürelerle yapılan petek temizliği peteklerin ömrünü uzatmakla birlikte %20 kullanım ömrünü artırır. Petekler temizlendikten sonra su akılı hızlanır ve daha hızlı ısınır. Temizlenmeyen peteklerin alt kısmı ısınırken üst kısımları soğuk olur bunu engellemek ve peteğin ısıtı eşit dağıtması için peteklerin mutlaka temizlenmesi gerekir.

Ayrıca petek temizlemek için herhangi bir sorun yaşamayı beklemenize gerek yok. Düzenli petek temizliği yaptığınızda peteklerinizde gözle görülür bir  performans yükselmesi olacaktır. Uzman ekibimizle peteklerinizi derinlemesine temizler ve kullanımınıza sunarız.

Ataşehir Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır? 

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki petek temizleme işi tadilat işi değildir. Evde yapabileceğiniz bir iş değildir. Uzman ekiplerce ve gerekli kimyasallarla belirli aralıklarla yapılması gereken bir bakım işidir.

Firmamız petek temizliği yaparken kombinizin filtresini de temizler. Böylece ısıdan büyük tasarruf edinirsiniz. Firmamız yıllardır yaptığı kombi ve petek temizliği tecrübelerine dayanarak 2 yılda bir yapılmasını uygun görür.

Firmamızın kullandığı kaliteli petek koruyucu kimyasal ilaç kombi çalıştığı sürece tesisatın içinde dolaşarak ufak tortuların birleşip petek tıkanıklığına neden olmasını engeller. Bu sayede uzun süre kusursuz çalışan ısınma elde edersiniz.

Peteğiniz şu belirtileri gösteriyorsa temizlenme vakti gelmiş demektir:

  • Peteklerin bazıları ısınıyor bazıları ısınmıyorsa
  • Peteğin üst kısmı ısınıyor alt kısmı ısınmıyorsa veya tam tersi
  • Peteğinizin ısınması çok zaman alıyorsa
  • Peteğinizin kenarlarından pis çamurlu sular damlıyorsa
  • Peteklerden ses geliyorsa
  • Peteğinizi son ayara aldığınız halde yeteri kadar ısınmıyorsa
  • Kombinize bakım yaptırdığınız halde kirlenme nedeniyle sık sık arıza veriyorsa
  • Kombi fitresi çok sık kitleniyorsa
  • Uzun süre uzman bir ekibe petek temizliği yaptırmadıysanız

Bu belirtilerin hepsi petek temizliğinin zamanı geldiğini gösterir. Eğer bu belirtiler mevcuta ya da 2 yıllık zaman dilimini doldurduysanız Ataşehir Petek Temizleme firması olarak peteğinizi, kombinizi ve kombi filtrenizi temizleriz. Petek ve kombi temizliğinizi yaptıktan sonra farkı gözle görebilirsiniz. Ayrıca firmamız peteklerinizi temizlerken asla peteklerinizi sökmez, zarar vermez. Firmamız size hiçbir şekilde tadilat, kırma dökme olayı çıkarmaz. Petek temizliği için gelen uzman ekibimiz sadece banyonuzda çalışır. Temizliğe önem veren, müşteri memnuniyetini baş tacı eden firmamız size en kaliteli hizmeti verecektir.

 

ATAŞEHİR PETEK TEMİZLİĞİNİ NASIL YAPIYORUZ?

 

İlk olarak peteğinizin arkasındaki ve önündeki tozları be kirleri elektrikli süpürgenizle detaylıca temizleyin.

Oklava veya sopa benzeri bir şeyin ucuna toz bezi sarın ve koli bandıyla bezi sabitleyin. Eski bir bezi kaloriferin altına serin.

Sopanın bezli ucunu sağ sol, aşağı yukarı yaparak kirlerin ve tozların alttaki beze dökülmesini sağlayın. Böylece peteğinizin dış yüzeyini iyice temizlemiş olursunuz.

Biz de uzman ekibimizle peteğinizin içindeki tortuları, kireçleri derinlemesine temizler hizmetinize sunarız. İşlemlerimizi sırayalacak olursak;

İlk olarak işlemlerimiz için kombinizi kapatırız. Kombinize su giriş vanalarınızı da kapatırız buradaki amacımız peteğinizin ve kombinizim hiçbir zarar görmemesidir.

Sonra tüm radyatörlerin giriş çıkış vanalarını kaptırırız. Radyatör temizliğini tek tek yaparak ilerleyeceğimizden sadece o an temizliğini yaptığımız radyatörün giriş çıkış vanasını açarız. Banyodan havlupan radyatörü sökeriz ve petek temizleme cihazımızın bir hortumunu havlupan giriş vanasına bağlarız. Hortumun diğer ucunu cihazımıza bağlarız.

Çıkış vanasına bağladığımız hortumun diğer ucunu pis giderler aksın diye tuvalete veya klozete koyarız. En yakın çeşmeden petek temizleme makinemize su veririz ve makinemizi çalıştırırız.

Makinemiz temizliği yapılacak peteğe tazyikli su göndererek derinlemesine temizler. Havayla birlikte içeri giren su peteğin içindeki tortuları ve pislikleri temizler. Tuvale akan su çamur ve is gibi görünüyorsa peteğinizin uzun süredir pis olduğunu ve çalışırken zorlandığını anlayabilirsiniz. Suyun rengi temiz olana kadar su vermeye devam ederiz.  Bu işlemi evinizdeki her peteğe uygularız çünkü bir petek temizlenmezse kir tüm peteklere dağılır.

Petek temizleme işi sonlandığında özel olarak kullandığımız petek temizleme kimyasalını ısıtma sisteminize göndeririz.

Kullandığımız petek temizleme ilacımız oldukça kalitelidir ve tesiri iki yol boyunca devam eder. Ayrıca kombinin eşanjörü de kireç engellediği için kombiniz daha az doğalgaz harcayarak ısınmış olur. Böylece tasarruf etmiş olursunuz.


ATAŞEHİR PETEK TEMİZLİĞİ FİYATLARI 

Petek temizlemenin ne kadar önemli olduğunu, aile bütçenize tasarruf sağladığını ve kombinizin ömrünü uzattığını öğrendik. Petek temizleme fiyatları petek sayısına ve modeline göre değişir. Petek türüne göre yapılan fiyatlandırma da en pahalı olan petek alüminyum peteklerdir.  Nedeni ise petek ve kombi temizleme işlemi sırasında en çok işçilik isteyen petek türü alüminyum petektir. Sonra sırasıyla döküm petek ve panel petek türü gelir. Daha detaylı fiyatlandırma için firmamızı arayabilir bizimle görüşebilirsiniz.

Ataşehir Petek Temizleme firması olarak yıllardır müşterilerimizin memnuniyetini prensip ettik. Sıcak yuvalar için çabaladık. Eğer sizin de peteğinizde, kombinizde böyle bir sorun varsa ya da yıllık bakım zamanı gelmişse bize https://www.beyazesyateknikservisi.com.tr  adresinden ulaşabilir randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir